Közel 100 ezer forintos pénztámogatás magas vérnyomással élőknek! Bármire költheti a pénzt >>>

Közel 100 ezer forintos pénztámogatás magas vérnyomással élőknek! Bármire költheti a pénzt >>>

Magas vérnyomással küzdők figyelem! Pénztámogatás jár nektek és akár már júniusban megkaphatjátok! Közel 100 ezer forint ütheti a markotokat! Így kell beadni az igénylést >>>

EKKORA ÖSSZEGŰ PÉNZTÁMOGATÁS JÁR MAGAS VÉRNYOMÁSSAL KÜZDŐKNEK 2018. JANUÁR 1-TŐL! MONDJUK A LEGFONTOSABB INFORMÁCIÓKAT, AZ IGÉNYLÉS MENETÉT, FELTÉTELEKET! KÖZEL 100 EZER FORINTRÓL VAN SZÓ! >>>

Sokan, akiknek magas a vérnyomása abban reménykednek, hogy jár a magas vérnyomás után is adókedvezmény, amit hivatalosan”súlyos fogyatékosság adókedvezménye” vagy “személyi adókedvezmény” nevén lehet megtalálni a jogszabályokban. Most azt nézzük meg, hogy magas vérnyomás esetén kinek jár az adókedvezmény.

Kinek jár adókedvezmény a betegsége után?Első lépésként, ha valakinél megállapították orvosilag a magas vérnyomást, akkor meg kell néznie az orvosi papírjaiban, hogy a magas vérnyomás betegséget, az orvos melyik BNO-kód szerint állapította meg az orvos. Utána meg kell nézni a listát az adókedvezményre jogosító betegségekről, ezen kell megkeresni a BNO kódot. Ha megtalálja a listán az orvosi papírján szereplő kódot, akkor, jár az adókedvezmény a betegségére! természetesen, ha nincs a BNO kód ,akkor sajnos nem vagy jogosult.Még egy dolog: a diagnózisnál a BNO-kód felépítése 1 betű+4 szám, a jogszabályban pedig 1 betű+3 szám. A betegségek teljes listáját itt találod: Milyen betegségek után jár adókedvezmény? BNO-kód lista)

Ezért nem szabad megijedni, mert a diagnózis utolsó számjegyét le kell takarni és úgy kell keresni a listában

Milyen BNO-kód alá van besorolva a magas vérnyomás?I10H0 a magas vérnyomás kódja, a BNO kód listában a keringési rendszer betegségei az “I” kategóriába vannak besorolva.Ez a betegség sajnos nincs a jogszabályban, nem szerepel a BNO kód listában, így a magas vérnyomásra nem jár adókedvezmény!Évről-évre változik a betegségekre járó adókedvezmény összege, minden évben nő. Az adókedvezménynek a havi összege, mindig az aktuális minimálbér 5%-a. A minimálbért évről-évre emelik, ezért természetesen az adókedvezmény is növekszik. Fontos arra figyelni, hogy ne a szakmai garantált bérminimumot nézze, hanem a “rendes” minimálbért. A bruttó összeg a számítás alapja és nem a nettó!

error: Content is protected !!